Consept Yazılım

Tel:+9 0543 314 42 77 E-Posta: info@conseptyazilim.com

WordPress E Ticaret

Günümüzde web sitesi kurmak adına kullanılan en popüler uygulama olan WordPress aracılığıyla E-Ticaret sitesi kurmak da mümkündür. Woocomemerce E-Ticaret adıyla bilinen WordPress E-Ticaret uygulaması aracılığıyla binlerce hazır şablon ve içerik kullanılarak elektronik ortamda yapılacak olan ticarete ilk adım atılabilmektedir. Kişiye özel web sitesi kurulmasına izin veren uygulama aracılığıyla dijital ticarete başlamak adına en gerekli olan unsur ticaret sitesinin kurulması oldukça kolaydır.

WordPress E-Ticaret aracılığıyla kişiler kendilerine ait bir kişisel E-Ticaret sitesi yazılımına sahip olarak gerekli olan şablonlar ve tasarımlar ile elektronik ticarete giriş yapabilmektedir. Açık kaynaklı bir altyapı yazılımı olan bu yazılım aracılığıyla WordPress altyapılı olan tüm web sitelerinin ise elektronik ticaret sitesine dönüştürülmesi mümkün olmaktadır. WordPress E-Ticaret nedir?

WordPress E-Ticaret Nedir?

WordPress E-Ticaret en genel anlamıyla Kendi internet sitelerini kullanmak isteyenler ve dijital bir mağaza açmak isteyenlere web altyapısı sağlayan bir yazılımdır. Woocomnerce adı verilen modül ile WordPress üzerinden kurulan bir internet sitesi yardımıyla ürünler listelenebilmektedir. Aynı zamanda kategori altında da çeşitlendirilebilen ürünler satışa sunulabilmektedir. Mobil ve dijital ödeme yöntemlerinin de entegre edilebildiği yazılım sayesinde kişisel bir E-Ticaret sitesi sahibi olmak mümkündür. WordPress E-Ticaret özelleri nelerdir?

WordPress E-Ticaret Özellikleri Nelerdir?

WordPress E-Ticaret sitesi özellikleri bakımından klasik ve bilindik bir elektronik ticaret sitesinden çok da faklı olmayan pek çok seçeneği ayrıcalıklı olarak sunmaktadır. Üstelik burada tüm tasarım ve grafikler kişinin kendisi tarafından ekleniyor olduğundan elektronik ticaret sitesinin oluşturulması ve tasarımlanması aşaması tamamen manuel olarak kontrol edilebilmektedir. Dolayısıyla pek çok avantajın aynı anda elde edilmesini sağlayan bu yazılım E-Ticaret yapacak girişimciler açısından son derece kritik bir işleve sahiptir.

WordPress E-Ticaret özellikleri genel hatlarıyla şu şekildedir:

 • Sipariş yönetimi paneli
 • Ürün tarihlerine göre fiyat kampanyaları ya da diğer indirim yöntemleri belirleme
 • Ürün stok bilgilerinin yönetilmesi
 • Ürün sayfası düzenleme ve şekillendirebilme
 • Ürün kategorilerinin oluşturulması ve etiket yönetiminin gerçekleşmesi
 • Konumlara ve alıcı adreslerine göre farklı kargo fiyatlandırmaları oluşturma ve belirleme
 • Standart kargo fiyatlandırmaları belirleme ve gösterme
 • Ücretsiz kargo alternatifleri sunma ve bu konuda limit belirleme
 • Birden fazla kargo ve gönderim alternatifi sunma
 • Ürünler ve sipariş yönetimleri için ekstra bir yönetim paneli
 • Müşteri veritabanı yönetilmesi ve sipariş takibinin sağlanması
 • Kupun, çek ya da benzeri araçlar aracılığıyla indirim seçeneği sunma
 • Dijital ödeme yöntemleri entegrasyonu
 • Yeni üye oluşturulmasına izin verme ve ödeme sayfasında yeni üyelik yönlendirmesinin yapılması
 • Ödeme sayfası ve sepete ekleme seçenekleri üzerinden ürünlerin toplam fiyatlarının belirlenmesi
 • Ziyaretçi ya da anonim giriş ile ödeme yapma alternatiflerinin sunulması
 • Web tasarımı ve seçenekleri konusunda özgürlük. Klasik ve bilindik şablonlara ek binlerce kişiselleştirilmiş şablon.

 Görüleceği üzere sıradan ve bilindik bir E-Ticaret sitesinden beklenen tüm işleve WordPress E-Ticaret yazılımı karşılık vermektedir. Üstelik pek çok olanak ücretsiz olarak sağlanıyor olmakla birlikte bazı kategoriler ve eklentiler ücretli olarak sağlanmaktadır.

WordPress E-Ticaret Sitesi Kurma Rehberi

WordPress E-Ticaret yöntemi kullanılarak elektronik ticaret faaliyetlerine atılım gerçekleştirmek isteniyorsa, öncelikli olarak WordPress üzerinden normal bir web sitesine sahip olunması gerekmektedir. Bu aşamadan sonra ise sitenin E-ticaret entegrasyonu sağlanması adına Woocommerce eklentisi kullanılmalıdır. Bu eklenti kapsamında belirtilen tüm özelliklerin manuel şekilde oluşturulması ve yapılan yönlendirmeler aracılığıyla gerçek bir elektronik ticaret sitesine sahip olunması oldukça basittir. Üstelik geniş seçeneklere ücretli veya ücretsiz olarak sahip olabilme özgürlüğü de yazılım kapsamında sunulmaktadır