Consept Yazılım

Tel:+9 0543 314 42 77 E-Posta: info@conseptyazilim.com

Web Tasarım Kursu

Dijital dünyanın günümüzde gündelik yaşantının bir parçası haline dönüşmesiyle birlikte dijital dünyanın tüm bileşenleri insan yaşantısında önemli bir yere sahip olmuştur. Şüphesiz bu kapsamda ticaretten, bilgi paylaşımına, tanıtımdan pazarlamaya kadar pek çok içeriğin milyarlarca insana sunulmasını sağlayan web siteleri en ön plana çıkan dijital dünya unsurlarınadır. Dolayısıyla günümüzde web tasarımı yapmak ve bu konuda bilgi sahibi olmak oldukça kritik bir öneme sahiptir. Bu bağlamda web tasarım kursu adı altında verilen kurslar dijital dünyanın en etkili aracının kullanılabilmesi ve oluşturma süreci hakkında gerekli tüm bilgilerin ve eğitimin alınmasını sağlamaktadır.

Web tasarım kursu olarak verilen eğitimler pek çok platform ve kuruluş aracılığıyla sunulmaktadır. En genel olarak web tasarım kursu çeşitleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Üniversitelerin verdiği kurslar
 • Belediyeler tarafından verilen ücretsiz kurslar
 • Tüzel kişiliklerce verilen kurslar
 • Online olarak dijital ortam üzerinden verilen kurslar

Genel hatlarıyla web tasarımı kursu almak bu yöntemler aracılığıyla mümkün olmaktadır. 

Web Tasarım Kursu Nedir?

Web tasarım kursu belirtilmiş olduğu gibi dijital dünyanın en önemli parçalarından biri olan web sitelerinin

 • Oluşturulma
 • Tasarımlama
 • Güncelleme
 • Dizayn Etme

Gibi temel aşamaları hakkında bilgi sahibi olunması sağlanıyor olmakla birlikte aynı zamanda bunların dışında etkili web tasarımı yapabilmek adına ihtiyaç duyulan tüm detaylarda bu kurslar kapsamında sunulmaktadır.

Web Tasarım Kursu Ne İşe Yarar?

Web tasarım kursu, en genel anlamıyla modern dünyanın dijital ortam üzerinden gerçekleşen yaşam biçimine en uygun adaptasyonun ve oryantasyonun sağlanabilmesi adına verilen eğitimlerin genel adıdır. Bu kapsamda dijital dünyanın bileşenleri hakkında genel bilgi sahibi olmak mümkün olmakla birlikte aynı zamanda web sitesi tasarımı ve kodlama gibi alanlarda da eğitim almak mümkündür. Profesyoneller ve web konusunda uzman eğitimler aracılığıyla gerçekleşen bu eğitimler sonunda bir de web tasarım sertifikası verilmektedir.

Web tasarım kursu aracılığıyla elde edilecek kazanımlar genel hatlarıyla şu şekildedir:

 • Web tasarımı yapma, oluşturma, dizayn etme ve güncelleme
 • SEO uyumlu web sitesi yapmak
 • Farklı tarayıcılar ve ekran çözünürlüklerine uygun web sitesi tasarımı
 • Hedef kitle belirlenmesi, ihtiyaç analizleri gibi teknik web unsurları hakkında detaylı bir bilginin elde edilmesi
 • Bilgisayar ağları ve web kavramları gibi temel konularda terminolojik eğitim
 • Alan adları ve temel algoritme bilgisi

Gibi konularda eğitim almak ve bu eğitimin sonunda ise web tasarım sertifikası sahibi olmak mümkündür.

Web Tasarım Sertifikası

Web tasarım kursu aracılığıyla verilen eğitimlerin başarıyla tamamlanmasının ardından öğrenciler web tasarım sertifikası almaya hak kazanır. Bu sertifikaya sahip olunmasının ardından ev ortamında dijital dünya kullanılarak iş sahibi olmak mümkün olduğu gibi her türlü çalışmayı online ortam aracılığıyla yapmak adına da temel bilgilerin alınması mümkündür.

Dolayısıyla bu kurslar kapsamında alınan eğitim ile kişiler dijital dünyanın sağladığı olanakları en iyi şekilde kullanabildiğinin kanıtlanması adına web tasarımı sertifikası ile ödüllendirilir. Bu sertifikaya sahip olunmasının ardından pek çok şirketin web bölümünde iş sahibi olmak yada dijital dünyanın diğer getirilerinden ve avantajlarından bireysel olarak faydalanmak da mümkün olmaktadır.

Web Tasarım Kursu Fiyatları

Web tasarım kursu fiyatları, arzu edilen eğitim çeşidine göre farklılık göstermektedir. Bu kapsamda online olarak verilen eğitimlere yönelim gösterilmesi daha az maliyetle eğitim alınmasına katkı sağlayabilmektedir. Dolayısıyla pek çok firmanın sanal olarak eğitim verdiği günümüzde web tasarım kursu aracılığıyla web konusunda eğitim almak adına online eğitim yöntemlerinin denenmesi oldukça makul bir seçenek olacaktır.